USUŃ NA 24H
MENU LIGOWE
POZIOMY ROZGRYWEK
AKTUALNOŚCI
ROZGRYWKI
STATYSTYKI
FUTBOL.TV
TURNIEJE
WYWIADY
SOCCA CUP
GALERIA
1 LIGA
2 LIGA
3 LIGA A
3 LIGA B
CZYM JEST LIGA FANÓW
Liga Fanów

Liga Fanów to w pełni profesjonalne rozgrywki piłkarskie stworzone dla grup znajomych, firm, studentów a przede wszystkim pasjonatów gry w piłkę nożną. Wystarczy zebrać minimum 6 osób i opłacić wpisowe a my postaramy się, by każda niedziela spędzona na obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego upłynęła Wam w sposób przyjemny i komfortowy.

Liga skierowana do wszystkich

Liga skierowana jest do wszystkich, którzy cenią sobie ducha sportowej rywalizacji i chcą przy tym dbać o zdrowy tryb życia. Zmagania piłkarskie to również doskonała okazja do zacieśniania starych oraz nawiązywania nowych znajomości. I właśnie ten aspekt już od 2000 roku - czyli momentu powstania rozgrywek - zawsze był nadrzędną wartością, która przyświecała nam jako organizatorom. Dbamy więc o jak najlepszą obsługę zmagań oraz ich poziom sportowy  - wszystko po to, byście po zakończeniu jednego meczu, już nie mogli się doczekać kolejnego.

Aktualne rozgrywki

Obecnie w rozgrywkach bierze udział 120 zespołów podzielonych na 12 poziomów rozgrywek, co daje ponad 200 aktywnych uczestników. Pod względem organizacyjnym jesteśmy jednak przygotowani na dużo więcej, dlatego jeśli właśnie zastanawiacie się nad zmianą ligi dla swojej drużyny lub nie wiecie, gdzie poczynić pierwsze szlify w amatorskiej piłce, to serdecznie zapraszamy Was właśnie do Ligi Fanów.
JAKIE KORZYŚCI NIESIE UCZESTNICTWO W LIDZE FANÓW?
Rywalizacja piłkarska w ramach Ligi Fanów niesie ze sobą wiele korzyści dla uczestników. Udział w meczach Ligi Szóstek to m.in.: forma aktywnego spędzania wolnego czasu, integracja drużyny, budowanie team spirit jak i kształtowanie charakteru zawodników. Najważniejsze korzyści dla zawodników:

 • skuteczna forma integracji społeczności warszawskiej
 • sportowa rywalizacja o jak najwyższe cele na boisku i poza nim
 • możliwość realizowania ambicji sportowych
 • zintegrowanie drużyn i wzbudzenie piłkarskich emocji
 • szansa na nawiązanie nowych kontaktów
 • promocja medialna firm i instytucji uczestniczących w lidze
 • wspieranie rozwoju fizycznego wśród młodzieży
 • wyrabianie i wzmacnianie pozytywnych cech charakteru
 • popularyzacja idei FAIR PLAY
 • aktywne spędzanie wolnego czasu
 • relacje, zapowiedzi oraz podsumowania spotkań
 • profesjonalne zdjęcia z rozgrywek
 • nagrywane wszystkie mecze ligowe
 • konkursy, reportaż, ciekawostki, felietony
 • uroczysta gala zakończenia sezonu, wspaniałe nagrody dla zwycięzców
GDZIE, KIEDY I JAK GRAMY
Areną zmagań Ligi Fanów od sezonu jest nowoczesny kompleks piłkarski mieszczący się na obiekcie Akadami Wychowania Fizycznego w Warszawie przy ul. Marymonckiej 34 (boisko numer 3)

Spotkania odbywają się na wydzielonych 4 sektorach pełnowymiarowego boiska o wymiarach 48x29 metrów. Obiekt usytuowawszy w lasku Bielańskim posiada dodatkowo piłkochwyty, szatnie, łazienki, natryski, trybuny i parking na 150 samochodów. Mecze odbywają się w godzinach 8:00 od 23:00. Na obiekt można dojechać komunikacją miejska tramwajem lub autobusem (5 minut od przystanku ) metrem (10 minut od stacji Stare Bielany lub Wawrzyszew) jak również samochodem.

Liga Fanów to jedyna Liga Szóstek, w której od zawsze grany jest system dwurundowy ( jesień - wiosna). Mecz rozgrywane są w składach 6-osobowych (5 + bramkarz). Na każdym z poziomów rozgrywek obowiązuje system „każdy z każdym” co oznacza, że drużyna rozgrywa w rundzie 9 a w całym sezonie aż 18 meczy. Argumenty, jakie przemawiają na korzyść systemu dwurundowego to przede wszystkim to, że w tym systemie nie rządzi przypadek czy szczęście a o mistrzostwie nie decyduje jeden gorszy mecz, ponieważ na wiosnę zawsze jest rewanż.

Wszystkie spotkania rozgrywane są w systemie weekendowym w godzinach 8:00 - 23:00 - w niedziele.

Same mecze trwają 2x25 minut z 5 minutową przerwą. Runda jesienna rozpoczyna się przeważnie w połowie września i trwa do końca listopada. Natomiast runda wiosenna to okres gry od połowy marca do połowy czerwca. Każdy z zespołów przystępując do rozgrywek zobowiązuje się do uczestnictwa w całym sezonie piłkarskim, czyli rundzie jesiennej i wiosennej.
O JAKIE NAGRODY RYWALIZUJEMY?
Puchary i medale

Jak w każdej szanującej się Lidze, dla każdego mistrza ligi mamy okazały puchar, który wręczymy na oficjalnej gali rozdania nagród zaraz po zakończeniu sezonu. Drużyny z miejsc 1-3 otrzymują także komplet pamiątkowych pucharów i niepowtarzalnych medali wykonywanych na specjalne zamówienie Ligi Fanów.

Gratyfikacja pieniężna

Ponadto każda z trzech najlepszych drużyn może liczyć na gratyfikację w postaci pieniężnego vouchera, którego wysokość zależna będzie od zajętego miejsca na podium. Kwotę, którą dana drużyna będzie miała do dyspozycji będzie można przeznaczyć na zakup sprzętu sportowego u naszego partnera technicznego firmy ZINA.

Bonusy i upominki

Dodatkowo mamy również bonusy do zakładów bukmacherskich Superbet, jak również klubowe szaliki, koszulki Legii Warszawa.

Przepustki na turnieje

Od sezonu 2019/2020 Liga Fanów dysponuje 5 przepustkami na grę swoich najlepszych drużyn w mistrzostwach Polski oraz 1 przepustkę na Puchar Polski organizowane przez federację Playarena.pl. Są to prestiżowe ogólnopolskie turnieje piłkarskie, w których uczestniczy aż 180 drużyn z całej Polski. Zwycięzcy tych zawodów automatycznie otrzymują przepustkę na Ligę Mistrzów i reprezentowanie Polski na arenie europejskiej przez SOCCA - https://soccafederation.com/.

Pozostałe wyróżnienia

W Lidze Fanów doceniamy starania WSZYSTKICH zespołów. Pamiątkowe puchary za udział otrzymują również te drużyny, którym przypadło miejsce od 4 do 10. Za indywidualne osiągnięcia również przyznamy stosowne wyróżnienia. Organizatorzy wybiorą spośród graczy biorących udział w rozgrywkach najlepszego zawodnika, któremu przyznamy nagrodę MVP. Wybierzemy też najlepszego bramkarza ligi, a dla liderów klasyfikacji najlepszych strzelców, asystentów i kanadyjczyków również czekają stosowne statuetki.

Dodatkowe konkursy

Oprócz opisanych powyżej wyróżnień, uczestnicy mogą także zdobyć nagrody za zwycięstwo w organizowanych przez Ligę Fanów konkursach, takich jak wybór najładniejszej bramki sezonu, najlepszego TYPERA, puchar Fair Play czy GOLD TEM! Dodatkowo nagradzamy najlepszych managerów drużyn, najciekawiej prowadzony fan page drużynowy, jak również wybieramy odkrycie sezonu.

ZAPISY DO LIGI PIŁKARSKIEJ ?
W trakcie roku w Lidze Fanów rozgrywane są dwie rundy : jesienna i wiosenna. Obie rundy stanowią jedną całość, po której możliwe są spadki oraz awanse pomiędzy poszczególnymi poziomami rozgrywkowymi, a także przyznawane są nagrody drużynowe oraz indywidualne. Natomiast zgłoszenia nowych zespołów do ligi przyjmowane są przez cały rok, z zastrzeżeniem, że faktyczne rozpoczęcie rywalizacji, możliwe jest tylko na początku rundy jesiennej.

Zawsze staramy się przyjąć do rozgrywek wszystkie chętne zespoły i tak zorganizować system ligowy, aby liczba meczów na wszystkich poziomach rozgrywkowych była jednakowa. Gdyby jednak liczba zgłoszonych drużyn nie dawała takiej możliwości, może się zdarzyć, że liczba meczów w sezonie zostanie zmniejszona lub zwiększona w stosunku do pierwotnie planowanej. W takiej sytuacji kwota wpisowego również zostanie proporcjonalnie zmieniona. Natomiast w sytuacji kiedy nie będzie możliwe dołączenie do rozgrywek wszystkich chętnych zespołów, o przyjęciu zawsze decydować będzie kolejność otrzymanych zgłoszeń. Dodatkowo dostosowujemy poziom ligowy do umiejętności zespołu - jeśli nie macie dużego doświadczenia w grze i chcielibyście spróbować po raz pierwszy swoich sił w amatorskiej lidze lub wręcz przeciwnie - dotychczas nie mieliście sobie równych, to w Lidze Fanów gwarantujemy możliwość rywalizacji na najbardziej zbliżonym poziomie.

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości związane z rozgrywkami, to czekamy na kontakt. Postaramy się rozwiać każdą Waszą wątpliwość. Zapisy prowadzone są pod adresem mailowym lub telefonicznym:

PODSUMOWANIE

120 Liczba zespołów

12 Liczba poziomów rozgrywek

2000 Liczba uczestników

2 (jesień - wiosna) Rundy

48x29m Wymiar boiska

Każdy z każdym System rozgrywek

9 Liczba meczów w rundzie

18 Liczba meczów w sezonie

Jesień: wrzesień - listopad
Wiosna: marzec - czerwiec
Okresy rozgrywek

6
(5 + bramkarz)
Liczba osób w składzie

2x25 minut
+5-minutowa przerwa
Czas trwania meczu

Weekend/niedziela,
8:00 - 23:00
Godziny i dni gry

2600 PLN Koszt rozgrywek

Ul. Marymoncka 34 Lokalizacja

4 Liczba sektorów/boisk

150 Miejsca parkingowe

FAQ - NAJCZĘSCIEJ ZADAWANE PYTANIA ?
Jeżeli powyższe informacje nie są dla ciebie satysfakcjonujące zawsze możesz przejść do zakładki FAQ czyli do często zadawanych pytań  i odpowiedzi na nie, tworzonych głównie po to, aby uwolnić się od ciągłego odpowiadania na stale powtarzające się i nudne pytania
FAQ - Kliknij Tutaj
HISTORIA ROZGRYWEK
Każda liga ma swoją historię, dłuższą lub krótszą, wypełnioną mnóstwem wspomnień o wspaniałych, często dramatycznych finałach, niesamowitych zawodnikach, pięknych bramkach, decydujących podaniach, brutalnych faulach i oczywiście o niespodziewanych wynikach - To wszystko znajdziecie w odpowiedniej zakładce gdzie opisana jest szczegółowa historii Ligi Fanów.
Historia - Kliknij Tutaj
DLACZEGO WARTO WYBRAĆ LIGĘ FANÓW ?
Jako że nie jesteśmy jedyni w tym co robimy, a nie chcielibyśmy być jednymi z wielu, przedstawiamy wam kilka argumentów, dla których warto wybrać Ligę Fanów
Dlaczego My - Kliknij Tutaj
SPRAWDŹ AKTUALNĄ OFERTĘ ROZGRYWEK
W Lidze Fanów wychodzimy z założenia, że amatorskie rozgrywki to nie tylko suchy wynik, terminarz i tabela, ale też cała otoczka związana z każdym poszczególnym meczem, czy ligą jako całością. W ten sposób powstała kompleksowa oferta, która idealnie odpowiada na potrzeby zawodników amatorsko kopiących piłkę.
Oferta - Kliknij Tutaj
Reklama
Sponsorzy i Partnerzy